loader image
از طرح تـا خلق در کنارتان هستیم

همه چیز درباره

طراحی دکوراسیون داخلی

اگر به دنیای دکوراسیون، معماری و طراحی داخلی علاقه مندید، اگر ذوق هنری در خود می بینید و اشتیاق فراوانی به زیباسازی محیط زندگی خودتان دارید، و همینطور می خواهید اصولی تر دست به تغییرات در منزل و یا محیط کارتان بزنید، حتما به مقاله بسیار مفید درباره دکوراسیون و طراحی داخلی نیاز دارید. این مقاله بسیار خواندنی و کاربردی دکوراسیون حتما شما را در این راستا یاری خواهد کرد.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ویلا - ساری

همه انسانها در اعماق درون خود خواستار آرامشند. این امر، برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. در خانه است که می‌توان انرژی‌های از دست‌رفته طی روز را جایگزین کرد. دور هم جمع شدن اعضای خانواده، گپ زدن و چیزهای ساده این‌چنینی به ما انسانها کمک می‌کنند تا خستگی‌های روزانه را در جایی بیرون از خانه جا گذاشته و برای فردا آماده شویم. فضای داخلی خانه می‌تواند منبع تمام‌نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرطی که بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت کنیم. گاهی توجه به نکته‌های کوچک، نتایج بزرگی به دنبال دارد.

امروزه اهمیت طراحی مناسب فضای داخلی منزل و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امریست انکار ناپذیر.
یکی از مهمترین قسمتهای خانه انتخاب دیزاین کابینت آشپزخانه می باشد که در آرامش و زیبایی خانه بسیار تاثیرگذار است عواملی از نظر رنگ و طرح و نوع مدل آشپزخانه می توان در آرامش خانم خانه مهم است لیکن هنگام انتخاب طرح کابینت و پرده آشپزخانه نو ع صندلی اپن و طرح اپن آشپزخانه باید با دیدی باز و انتخاب مناسب این امر را محقق نمود

امروزه  به دلیل مشغله های فراوان در محیط کار و جامعه خانه می توان نقش  مهمی در آرامش افکار خانواده داشته باشد  بنابراین رنگ بندی و انتخاب مدل های آشپزخانه رنگ کابینت و دیزاین اصلی خانه می توان سهم بسزایی در آرامش افراد خانواده داشته باشد    

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ویلا - ساری

نقشه

انجام کار چه در ساختمانی نو و چه تغییر دکور یک ساختمان کهنه باشد باید با در نظر گرفتن شکل فضا و پیاده کردن نقشه آن صورت گیرد. کشیدن نقشه یکی از ضروری ترین اقدامات است.

در آشپزخانه های کهنه با تغییر کاشی آشپزخانه و سقف کناف آشپزخانه زدن جزیره آشپزخانه بجای آپن آشپزخانه و از بین بردن مدل قدیمی همانند آسمان مجازی آشپزخانه بجای سقف کاذب می توان طرح را به طرح آشپزخانه مدرن 2021تبدیل کرد

مبلمان یا تغییر رنگ بر روی نقشه امری ساده و بدون خرج است اما ارتکاب هر اشتباه پس از اتمام کار به قیمت صرف هزینه اضافی و دوباره کاری است .نقشه نه تنها فضای قابل استفاده را پیشاپیش نمایش میدهد بلکه به کمک آن میتوان تعداد و اندازه اثاثه مورد نیاز را نیز مشخص کرد.

نور

ضمن کشیدن نقشه مناطقی که از آنجا نور طبیعی به داخل تابیده میشود و نواحی تاریک، همچنین تعداد چراغهای سقفی و آباژور با تعیین محل دقیق آنها لازم است مشخص گردند محاسبه رو شنائی عمومی و نقاطی که احتیاج به نور بیشتری برای مطالعه یا کار دارند واجد اهمیت خاصی است.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ویلا - ساری

سطوح

سطوح اصلی اتاق شامل سقف و کف ودیوار ها است؛ پرده‌ها روکش مبل و صندلی، سطح درها و پنجره ها نیز سطوح کوچکتر را تشکیل می دهند. رنگ، نقش، بافت در بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق موثر است نقوش درهم و رنگهای تند بر سطوح مذکور قدرت جلب توجه بیشتری داشته و فضا را شلوغ و کوچک خواهند کرد.تاقچه ها، رف ها، ارسی ها، هشتی ها، حوض ها و باغچه ها تنها شماری از عناصر کالبدی طراحی داخلی در ایران هستند. روش معماران گذشته ایرانی در به کارگیری این عناصر، در راستای آن بوده تا از جذابیت فرم کاسته شود و به غنای فضا افزوده گردد. این همان هندسه همراه با تزئینات است.

به نظر می رسد طراحی داخلی در ایران، از یک سو در چنبره نوستالژیای تاقچه ها، رف ها و اُرسی های قدیم گرفتار مانده و از سوی دیگر به دکوراسیون و ابعاد دراماتیک و تزئینی فضاها تقلیل یافته است. با تمام اینها، طراحی داخلی فرآیندی است که همزمان می بایست سویه های زیباشناختی و عملکردی را سامان دهد. طراحی داخلی یک ساختمان، داستانی است که شخصیت اصلی آن خود انسان است؛ در این بین حضور او در این فضا، چگونگی آن و ویژگی های فضایی که انسان در آن قرار می گیرد، می تواند تداعی کننده اصولی باشد که در فوق به آنها اشاره شد.
امروزه به دلیل کمبود فضا آشپزخانه های کوچک ولی کاربردی قابل اهمیت می باشد و همچنین طراحی و دیزاین آشپزخانه جدید بیشتر از سبک آشپزخانه های مدرن استفاده میشود

شایان ذکر است برای رسیدن به طرح اجمالی در خصوص دکوراسیون آشپزخانه باید از انواع سبک ها به نسبت نیاز و کاربرد استفاده کرد .
سبک های آشپزخانه :
سبک مدرن
سبک روستایی
سبک مینیمال
سبک راستیک
سبک صنعتی
سبک تلفیقی
سبک اسکاندینوی
سبک سنتی
می توان اشاره کرد

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ویلا - ساری

از طرح تا اجرا در کنار شماییم

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

مــــــژده سالــــــــ نو مــــــژده سالــــــــ نو

با خرید محصولات سری سوریا، و کمد و فایلهای اداری از 7 درصد تخفیف سال جدید برخوردار شوید

Call Now Button